Jdi na obsah Jdi na menu
 


... aneb co se u nás děje!


LINEC - MUZEUM BUDOUCNOSTI
Dne 17. listopadu 2007 jsme se spolu s našimi kamarády, rodiči, 2. a 10. oddílem vydali do Rakouska do Muzea budoucnosti ARS Electronica. Po vystoupení z autobusu (s milým řidičem) jsme přeběhli Dunaj, prošli levotočitou a pravotočitou ulicí a už stojíme před cílem naší výpravy. Uvnitř to bylo užívání hodné na celý den - mohli jsme se proletět nad Lincem, prostoupit stromama v "Cave", udělat koláž 1 obličeje z našich vlastních, utíkat před červenou kuličkou, zahrát si na dráčka papajícího jahůdky, promítnout se do virtuálního světa, zabubnovat si a tím nafouknout rybičky, udělat z písku obrazovku a spousta dalšího. Na závěr jsme využili příležitosti a nasáli atmosféru linských uliček a náměstí s vánočním trhem. Jen doufáme, že v budoucnosti nebude běžné být dráčkem, co papá jahůdky:).
Obrazek
SVĚTOVÉ JAMBOREE 2007
Ano, třem lidem z našeho oddílu se splnil velký skautský sen - účast na světovém Jamboree! Zuzka, Katka a Kloky se o prázdninách vydaly do Anglie - kolébky skautingu pomáhat jako International Service Team na 21.světové Jamboree!
Spolu s dalšími 40 000 skauty opravdu z celého světa jsme prožily nádherných 14 dnů našeho života. Fotky v naší fotogalerii ukazují jen zlomek z té nádherné atmosféry, která tam po celou dobu panovala. Zároveň jsme 1.8. měly tu možnost se všemi přítomnými obnovit skautský slib a oslavit úsvit nového století skautingu, který byl zde zahájen troubením na roh kudu na ostrově Brown sea - přesně jak to před sto lety udělal náš zakladatel Baden-Powell. Domů se nám vůbec nechtělo a daly bychom cokoliv za jeden možný den navíc; alespoň nás tedy hřála a stále hřejí u srdce nová přátelství, neskutečné zážitky, nové obzory a naděje, obnovený slib.Obrazek

TÁBOR 2007

Tento rok jsme měly tábor v Žumberku, od 30.6. do 14.7. Téma hlavní etapové hry bylo Řecko, řecké bohyně a záchrana disku se zaklínadly před Peršany. Tábor se jako každý rok vyvedl, až na počasí v druhé polovině tábora - trochu nám kazilo hry a umoudřilo se jak už to tak bývá v den odjezdu. Letošní tábor byl několikrát zpestřen návštěvami - ať už Krtkem a Starostíkem jako zástupci střediska, Křikem a jeho debatou o slibu, třináckou a jejich pseudopřepadem, sedumnátckou a jejich výpomocí, tak i Šeri se Sopťou. Nejvíce nás ale potěšila návštěva paní Zichové - bývalé vedoucí našeho oddílu v dobách dávno minulých. Od ní jsme získaly spoustu cenných věcí a přislíbily jsme jí svou návštěvu v Petříkově. Více o dění z tábora naleznete v naší oddílové kronice, tento rok mimořádně hezky vedené :o)
Podívejte se na fotky, je jich mnoho přemnoho a jsou rozdělené do dvou sekcí - byly dva foťáci :o) Bohužel nám z jednoho odešel celý první týden, kde byly jedny z nejhezčích fotek co jsme kdy měli - odešly poté, co Králík v jedné nevhodné chvíli zmáčkla OK na foťáku:( Prosím minutu ticha za ně!
Obrazek


AUSTRÁLIE

Tak to je země, kterou si náš oddíl "adoptoval" na velkolepou akci Praha - šátkovaná metropole. Jak jsme později zjistily, měla mnoho výhod, hlavně v dobré dostupnosti informací o ní a taky jednu obzvlášť velikou - je to Anglicky mluvící země. Této výhody jsme hodlaly pořádně využít a tak jsme si začaly mailovat s Australskou skautkou, se kterou jsme ve spojení dodnes. Díky tomu jsou u nás v oddíle i věci poslané z Austrálie a víme mnoho a mnoho zajímavostí. Teď se můžete podívat na pár střípků z toho krásného období:Obrazek