Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zde je pár fotek z našich oddílových akcí, kde jsme se věnovaly Austrálii:Obrazek

zde se naše členka opravdu nepokouší nikoho zabít, zkoušely jsme pouze hod typickým australským nástrojem - bumerangem. Upřímně, moc nechápeme, jak jim to může lítat a ještě se vrátit zpět k nim.Obrazek

holky dostaly malou příručku se základními informacemi k Austrálii, australskému skautingu apod. Bylo tam hodně informací, otázek, zjišťování, vybarvování.... na fotce si holky vybarvují australské kroje.Obrazek

Původními obyvateli Austrálie byli Aboriginové, ktrří od ostatních kmenů nebyli vyjímkou a věnovali se i duchovnímu životu. Jejich amulety měly velkou symboliku. Holky se inspirovaly tradičními náměty Aboriginců a zkusily si také jeden amulet vyrobit.


Obrazek

Áá, to je náš australský kamrád. Je to druh sarančete, který opravdu žije v Austrálii. Doprovázel nás na jedné výpravě. Teda, oni vlastně byli dva a holky jim nakonec i vymyslely jména - Herkules a Pupendo :o)


Obrazek


Samozřejmě jsme nemohly nevyzkoušet nějakou australskou specialitu - v tomto případě švestkovou polévku. No bez trocha improvizace se to neobešlo, ale výsledek byl výýýborný.


Obrazek


No a toto je sláva největší. To je počátek zrodu tradičního australského chleba - damperu. Dříve to prý jedli kočovníci na pastvinách, když už neměli moc co jiného. No syté to je, jen co je pravda. Recept nám poslala naše skautka z Austrálie.

ObrazekAle jo, nakonec to přece jen dalo nějaký tvar, což z předchozí hmoty (fotka před) moc nevypadalo. teď šup s tím do trouby a uvidíme co z toho vyleze.


ObrazekNakonec se nám to opravdu povedlo. A dokonce to vypadalo v poživatelném stavu. Sesedly jsme se do kroužku a ochutnaly ten božský chléb...ObrazekAno, byl sice trochu...řekněme KŘUPAVĚJŠÍ, ale to nás nemohlo odradit, snědly jsme ho celý a pěkně jsme si pochutnaly!