Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vzkaz od organizátorů:

Na Svatého Jiří, skauti ven v kroji míří.

Už se nemůžeš dočkat dne v krojích? Zdá se ti, že je to ještě za dlouho? Možná dřív než si myslíš. V roce 2008 DVK přesouváme na svatého Jiří.

Důvody proč 24.4.

V hlasování na stránkách DVK těsně zvítězila tahle varianta.

Jak víš, tento den je svátek všech skautů a skautek.

Nezdá se to ale průměrná teplota tento den je vyšší než 20.9. i když dosud nám počasí vycházelo.

Vysokoškoláci jsou ve škole.

Školní rok už je rozjetý.

Jeden z organizátorů má této den svátek.

Sv. Jirka byl fakt borec. Je symbolem statečnosti. Chrání bezbranné, i díky němu vítězí dobro a spravedlnost nad zlem. Je patronem některých zemí Palestiny, Anglie, Ruska, Řecka. Gruzie se dokonce podle něj jmenuje.

Důvody proč DVK:

Pro nás možnost se potkat a poznat. Kolik lidí denně potkáš? Kolik z nich jsou to skauti?

Pro veřejnost představit skauty jako …no jako právě tebe.

Hlavní motto:

Skauting je krásný a dobrovolný.

Skautky i skauti jsou v kroji krásní, ale nosit jej je dobrovolné.o)

Připrav si DÁREČEK

Dáváš rád dárky? Tak si jich pár připrav na 24.4. A až někoho potkáš můžeš mu udělat ještě větší radost ze setkání. Může to být drobnost, třeba jen památeční kartička, vlastní výrobek, něco sladkého, cokoliv co může udělat radost.

Historie DVK

Je to zpátky pár let…  pár lidí z Olomouce si řeklo, že by bylo docela fajn vyrazit v kroji do města. Jen tak, aby ostatní koukali. Jen tak, aby se vůbec zjistilo, kolik nás tu je. Malí, velcí, starší, mladší se potkali poprvé. A bylo to fajn.

A tak se chtěli s tím super zážitkem podělit s ostatníma a zkusili oslovit co nejvíc skautů. A tak si DVK užilo mnohem víc lidí, někde víc jinde míň. Někomu se akce líbí, jinému ne. Ale oddílů a účastníků je plno.

Jsi vidět?

Přijde ti, že se u vás na DVK nic neděje? Staň se patronem tvého města. Vymysli místo a čas, kde se setkáte. Máš-li víc času a energie, vymysli i nějaký program, ale stačí vymyslet místo, kde se dá jít na zmrzlinu, můžete jít do kina, zahrát frisbee, zahrát hříčku…